Як оформити сайт: краса чи зручність?

В ідеалі і те, і інше. Чудово коли Ваш сайт красиво, стильно виглядає, і водночас є зручним для користувача – люди одразу розуміють, як отримати чи купити те, що їм потрібно. А головне хочуть це зробити.

На практиці все буває не так просто. Надто яскравий, “попсовий” дизайн відволікає людину від основної мети. А для комерційного сайту основна мета – це продати клієнту товар чи послугу. Кожна річ, що відводить клієнта в бік від найкоротшого шляху до продажі, зменшує дохід сайту.

Отже такий непродуманий дизайн може зменшувати дохід від сайту. Людина або відволікається і змінює рішення здійснити покупку, або не розуміє, що їй потрібно робити, і вирішує придбати товар у іншого покупця.

Тому або застерегтися від таких ситуацій, існує певний набір правил.

  • По-перше, людина повинна отримати чіткі сигнали, що їй необхідно зробити, щоб здійснити певну дію.
  • Ці сигнали повинні надаватись у інтуітивній, загально прийнятій формі (такій, яка зустрічається на більшості сайтів, і чого людина очікує перш за все). Наприклад, ланцюг продаж у інтенет-магазинах на сьодняшній день є досить формалізованним: додати в корзину – перейти до оформлення – перейти до оплати.
  • Ці сигнали, по можливості, повинні бути продубльовані. Тобно у людини повинна бути можливість здійснити те саме декількома способами. Якшо один спосіб для неї недоступний або незрозумілий.

Крім того, ці сигнали (елементи) повинні бути візуально наглядними і чіткими. І не повинні губитись на фоні інших функціональних і декоративних елементів. Інакше людина просто може не побачити за деревами лісу.

Саме виконавши ці умови можна створювати інші елементи – “для краси”.

Взагалі ж, з міркувань збільшення продаж доцільно проводити А / В тестування, перевіряти, як працюють (з точки зору конверсії) різні варіанти дизайну. І використовувати на постійній основі найефективніший.

Ми залюбки допоможемо Вам і розробити сам сайт, і реалізувати на ньому найбільш привабливий візуально і при цьому ефективний з точки зору продаж інтерфейс. Ціни на розробку сайтів Ви можете побачити тут. Будемо раді Вам допомогти.

 

Поділитись